KONST / Litografier / Färglitografi 15832004
*
nr 1583 2004
Michel Macréau
(1935-1995), Frankrike
"La couple et la maison". Signerad, numrerad 16/100. Färglitografi. Bladets mått: 48x62 cm, yttermått inklusive ram: 60x74,5 cm
Michel Macréau, fransk konstnär född 1935, död 1995.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2023
kl 20:11:06
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk konstnär franska franska konstnärer franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad macreau michel macréau
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Michel Macréau
Michel Macréau, fransk konstnär född 1935, död 1995.
nr 1583 2004
Michel Macréau
(1935-1995), Frankrike
"La couple et la maison". Signerad, numrerad 16/100. Färglitografi. Bladets mått: 48x62 cm, yttermått inklusive ram: 60x74,5 cm
Michel Macréau, fransk konstnär född 1935, död 1995.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2023 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk konstnär franska franska konstnärer franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad macreau michel macréau
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



